UWAGA! Jesteśmy na urlopie od 12.07 do 25.07. Wysyłka zamówień od 26.7

Czysty produkt

islandia

Czysty produkt - Islandia

Czyste składniki

Produkty Sóley Organics są wolne od wszelkich środków chemicznych i tak nieszkodliwe i naturalne, że można je jeść (ale nie możemy obiecać, że będą dobrze smakować).

Wyprodukowano w Islandii ze świeżej górskiej wody, dzikich, ręcznie zbieranych islandzkich ziół, starannie dobranych olejów i nośników, przyjaznego dla środowiska opakowania i nie zawiera żadnych środków chemicznych, które mogłyby zaszkodzić człowiekowi lub naturze.
Kosmetyki naturalne Sóley Organics są certyfikowane jako naturalne i / lub organiczne przez niezależne jednostki certyfikujące.

NIGDY nie używamy:

Parabeny
Niektóre parabeny mogą powodować zaburzenia hormonalne. Nigdy nie używamy parabenów, w tym etyloparabenu, metyloparabenu, butyloparabenu, izobutyloparabenu, izopropyloparabenu i propyloparabenu, a wszystkie nasze surowce są wolne od jakichkolwiek parabenów.

Olej mineralny / wazelina
Wazelina to półstała mieszanina pochodząca z przetworzonej ropy naftowej. Produktami ubocznymi destylacji ropy naftowej są również olej mineralny, wosk parafinowy, ciekła parafina i kilka innych składników. WWA (co oznacza węglowodory poliaromatyczne) są powiązane z rakiem. Sóley Organics nie używa żadnego z tych składników.


Sztuczny / syntetyczny zapach
Zapach to materiał lub kombinacja materiałów dodanych do produktu w celu wytworzenia określonego zapachu lub zamaskowania czegoś nieprzyjemnego. Zapach może zawierać naturalne aromaty w połączeniu z syntetycznymi lub może być w 100% syntetyczny.
Wiele substancji chemicznych używanych do tworzenia sztucznych zapachów może wywoływać reakcje alergiczne, bóle głowy i astmę. Według American Academy of Dermatology (AAD) zapach jest największą przyczyną kosmetycznego kontaktowego zapalenia skóry.
W Sóley Organics w naszych produktach używamy wyłącznie olejków eterycznych lub naturalnego zapachu.


Ftalany
Niektóre ftalany (takie jak ftalan dibutylu, inaczej DBP lub DEHP i DEP) pojawiają się na etykietach produktów do pielęgnacji skóry, inne mogą być zawarte jako część sztucznego zapachu. Niektóre ftalany są powiązane z zaburzeniami hormonalnymi. Ftalanów nie można znaleźć w żadnym produkcie Sóley Organics.

Formaldehyd
Formaldehyd i substancje uwalniające formaldehyd obejmują DMDM ​​hydantoinę, imidazolidynylomocznik, diazolidynylomocznik, quaternium-15, Bronopol (2-bromo-2-nitropropano-1,3-diol), 5-bromo-5-nitro-1,3-dioksan , Hydroksymetyloglicynian. Podobnie jak sam formaldehyd, chemikalia uwalniające formaldehyd są alergenami i
Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała formaldehyd jako czynnik rakotwórczy dla ludzi.

Tych składników nie ma nigdzie w produktach Sóley Organics.

Olej palmowy
Chociaż olej palmowy jest składnikiem naturalnym i bezpiecznym, większość oleju palmowego uprawia się w sposób niezrównoważony, siejąc spustoszenie w lokalnym ekosystemie i globalnym klimacie. Sóley Organics nigdy nie używa oleju palmowego w żadnym produkcie.

Produkty SLS

Sóley Organics nie zawierają SLS / SLES.

Inne składniki, których NIE znajdziesz w naszych produktach:
PABA
Sztuczny kolor
Związki rtęci
Metylochloroizotiazolinon i metyloizotaizolinon, w tym surowce zawierające metylochloroizotiazolinon i / lub metyloizotaizolinon
Mono-, di-, trietanoloamina i inne aminy
Parafina
Produkty petrochemiczne
Glikol propylenowy
Srebro lub związki srebra, w tym surowce zawierające srebro lub związki srebra
Triclosan
Mocznik


Możesz się zastanawiać:

Produkty wegańskie / pochodzenia zwierzęcego
Większość produktów Sóley Organics jest wegańska, co oznacza, że ​​nie zawierają one produktów pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (w tym ryb lub owadów). Jedynym produktem pochodzenia zwierzęcego, którego używamy, jest certyfikowany organiczny wosk pszczeli, ponieważ jest to bezpieczny i skuteczny składnik chroniący skórę. Wosk pszczeli jest tylko składnikiem produktów: Græðir, KISStu mig i Glóey, a także naszych świec.

Konserwanty
Jako środek konserwujący używamy złożonej mieszanki esencji pochodzenia roślinnego
oleje, olej z witaminą E, witaminę C, aw niektórych kremach używamy żywności
konserwant zwany sorbinianem potasu.