Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 100zł!!!

Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva Ursi)

mącznica lekarska z małymi owocami

Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva Ursi) - właściwości

Nazwa mącznica lekarska, pochodzi od greckiego i łacińskiego słowa UvaUrsi, które oznacza winogrono niedźwiedzie.

Uważano, iż niedźwiedzie jedzą jej owoce z apetytem, stąd to skojarzenie.

Mącznica lekarska

Mącznica lekarska posiada również inne nazwy. W zależności od miejsca, w którym występuje, nazywa się ją również żurawiną górską, piaskowatą, borówką, maliną i żurawiną wyżynną. Ekstrakt z mącznicy lekarskiej otrzymuje się z jej liści. Stosuje się go powszechnie jako środek ściągający w preparatach kosmetycznych i produktach do pielęgnacji skóry.

Mącznica lekarska stosowana jest również jako środek rozjaśniający do wybielania piegów lub przebarwień skóry. Spowodowane są często uszkodzeniami słonecznymi lub stanami hormonalnymi.

mącznica lekarska na mchu

Mącznica lekarska ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające, które mogą być korzystne dla oczyszczania skóry i poprawiania jej wyglądu. Ekstrakt z mącznicy lekarskiej działa równie dobrze jak hydrochinon, rozjaśniając ogólny koloryt skóry. Koryguje problemy z przebarwieniami, takie jak plamy starcze, piegi, ostuda i blizny po trądziku.

W przeciwieństwie do syntetycznego hydrochinonu, który wytwarza się przez zmieszanie rakotwórczego benzenu z propenem lub kwasem karbolowym. Żaden z nich nie jest bardzo odżywczy dla skóry. Ekstrakt z mącznicy lekarskiej jest całkowicie naturalny i zapewnia dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne korzyści.

Pochodzący ze źródła roślinnego ekstrakt z mącznicy lekarskiej zawiera przeciwutleniacze, które chronią przed wolnymi rodnikami i promieniami UV.
Oznacza to, że to naturalne źródło hydrochinonu nie będzie tworzyło niebezpiecznych wolnych rodników. Powstają one pod wpływem światła słonecznego, tak jak robi to syntetyczny hydrochinon.

kobieta zbiera mącznicę lekarską między skałami

Mącznica lekarska zawiera alantoinę, która ma właściwości kojące i regenerujące skórę. W przeciwieństwie do syntetycznego hydrochinonu nie podrażnia i nadaje się nawet do skóry wrażliwej.
Podobnie jak w przypadku innych rozjaśniaczy skóry, ekstrakt z mącznicy lekarskiej blokuje tworzenie się pigmentów kolorowych.

Zatrzymując produkcję pigmentu, w końcu się zużywa. Ekstrakt ten stosuje się do rozjaśniania plam słonecznych oraz do leczenia stanów, takich jak melasma i wyrównania poplamionego odcienia skóry, aby uzyskać bardziej jednolitą, jaśniejszą cerę.

mącznica lekarska z czerwonymi owocami

Wyciąg z mącznicy lekarskiej stosowany regularnie usuwa nawet najbardziej uporczywe przebarwienia skóry. Zwiększa również tempo wymiany komórek, a ponieważ jest doskonałym przeciwutleniaczem, działa zwalczając wolne rodniki, które mogą powodować dodatkowe choroby takie jak rak skóry.

Wyciąg z mącznicy lekarskiej zawierają kosmetyki naturalne Sóley Organics.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem