UWAGA! Jesteśmy na urlopie od 12.07 do 25.07. Wysyłka zamówień od 26.7

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)

krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium) - właściwości

Krwawnik pospolity to roślina lecznicza, pomagająca w leczeniu wielu schorzeń.

W mitologii greckiej, jest wzmianka o Achillesie, który leczył nim rany żołnierzy.

Krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity w kosmetologii, jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszkowych i antystarzeniowych. Jednak jego zastosowanie jest bardziej wszechstronne i pomoże też ludziom z problemami skórnymi takimi jak trądzik czy przetłuszczająca się skóra.

Krwawnik pospolity zawiera:
- garbnik
- olejki eteryczne
- witamina A
- witamina C
- witamina K
- witamina B4 (cholina)
- flawonoidy
- sole mineralne
- żywica
- kwas octowy
- kwas mrówkowy
- kwas salicylowy

Cholina, związki flawonoidowe, substancje gorzkie, garbniki oraz sole mineralne wpływają na jego właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Związki azulenowe zawarte w krwawniku pospolitym, hamują stany zapalne i mnożenie się bakterii co jest powiązane z okresem trądziku.

Ponieważ działają one oczyszczająco i łagodzą podrażnienia ​​są częstym składnikiem produktów do cery wrażliwej. Kolejną cechą krwawnika jest jego działanie oczyszczające pory i tłustą cerę. Krwawnik ujędrnia i wybiela skórę. Pomaga również w usuwaniu martwych komórek ze skóry i łagodzeniu stanów zapalnych.

kwitnący krwawnik pospolity

Krwawnik jest też bogatym źródłem flawonoidów oraz kwasu octowego, mrówkowego, izowalerianowego i salicylowego. Dzięki nim krwawnik działa przeciwzapalnie i przeciwkrwotocznie oraz rozkurczowo i bakteriobójczo.

Dzięki zawartości witaminy C, która ma działanie antyoksydacyjne, eliminuje wolne rodniki. Wyciąg z krwawnika zalecany jest przy wypadaniu włosów, przy występowaniu łupieżu oraz łojotokowym zapaleniu skóry.

Ponieważ olejek z krwawnika ma naturalne właściwości ściągające, pomaga on zacieśnić pory na skórze głowy, co oznacza, że mieszki włosowe są mocniej zaciśnięte. Spowolni to lub ostatecznie zapobiegnie wypadaniu włosów. Krwawnik znaleźć można w szamponie leczniczym Graedir od Soley Organics.

pole krwawnika pospolitego i zachmurzone niebo

Ponadto bogata zawartość linalolu i 1,8-cyneolu w olejku z krwawnika głęboko wnika w skórę głowy, odżywiając włosy z mieszków włosowych i utrzymując je zdrowsze na dłużej.

Krwawnik może również pomóc pozbyć się z włosów nadmiaru sebum , które mogą przylegać do mieszków włosowych i powodować, że włosy stają się matowe i zlepione. Wielokrotne stosowanie krwawnika w codziennej pielęgnacji włosów pomoże również nadać im objętość i ochroni włosy przed zniszczeniem i rozdwajaniem się końcówek.

Naturalne kosmetyki Sóley Organics, zawierają wyciąg z islandzkiego krwawnika pospolitego.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem